Xtreme INV-50-20CB-I Contractor Clean-Up Bag, 42 gal Capacity
Bargain of the Month
Call for price
Starting from
/
Additional fees may apply
Item Code: 1071760
Manufacturer TEX-TRUDE
  • Advanced performance resin blend
  • Double the tear and puncture resistance of imports providing maximum carrying strength
  • Strong but compact easy-to-handle box with perforated dispensing
Description
Specifications
UNSPSC Code
Weight
6.4lb
Height
6in
Width
6.13in
Length
10.13in
Brand
Xtreme
Capacity
42 gal
Category
Trash Bags
Closure Type
Twist Tie
Depth
50 in
Height
6.0 in
Includes
Twist Ties
Width
32 in
Description
Specifications
UNSPSC Code
Weight
6.4lb
6in
6.13in
Length
10.13in
Brand
Xtreme
Capacity
42 gal
Category
Trash Bags
Closure Type
Twist Tie
Depth
50 in
6.0 in
Includes
Twist Ties
32 in